Coinbase CEO’su: “Seçimlerde kripto para yanlılarını destekleyin”

ABD’de seçimler yaklaşıyor. Yaklaşan bu seçimlere dair ilginç çıkışlar gelmeye devam ediyor. ABD merkezli kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong seçimlere dair dikkat çeken mesajlar paylaştı.

Armstrong katıldığı bir yayında, ABD’de seçmenlerin kripto para yanlısı adayları desteklemeleri gerektiğini belirtti. Coinbase CEO’suna göre ülkedeki yaklaşık 50 milyon kripto para yatırımcısı, kongre üyeleriyle iletişime geçmeli ve kripto yanlısı adaylara bağışta bulunmalı.

Armstrong, kendilerinin de ABD vatandaşlarını siyasi bir güç olarak organize etmek için çaba sarf edeceklerini bildirdi:

Coinbase CEO’sunun bu çağrısı SEC tarafından hafta içerisinde yapılan bildirimin ardından geldi. Bilindiği üzere SEC, Coinbase’e menkul kıymet yasalarını ihlal etmiş olabileceğine yönelik bir “Wells Notice” (Wells Bildirimi) bildiriminde bulundu. Bunun ardından Coinbase’e yönelik bir davanın da yolda olabileceği oldukça konuşuldu.

Ancak bundan önceki seçimlerde de kripto para kuruluşlarının, ABD’de lobi çalışmaları yürüttüğü ve adaylara bağış yaptığı biliniyor. Özellikle kripto para borsası FTX’in hem Demokrat hem Cumhuriyetçi adaylara milyonlarca dolarlık yardım yaptığı ortaya çıkmıştı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir