İftar menüleri 2023: 16. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının tam tamına on beş gününü geride bıraktık. Ramazan ayında iftar sofralarınıza fikir olması amacıyla hazırladığımız iftar menülerimizde bugün on altıncı günündeyiz.

Bugünkü menümüzde evde genelde kenarda bir iki tane kalan sebzeler ile mükemmel bir çorba yaparak başlıyoruz. Ana yemek olarak birbirinin lezzet destekçisi olan bir tencere yemeği yapıyoruz. Hemen ardından sizi etkileyecek bir pilav tarifi ile devam ediyoruz. Son olarak böyle bir iftar menüsünü, en klasik ama en lezzetli içeceğimiz ile bitiriyoruz.

İşte on altıncı gün iftar menümüzde bugün;

16. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Hidiv çorbası,
  • Tavuklu bezelye yemeği,
  • Müceddere pilavı,
  • Ayran

HİDİV ÇORBASIİftar menümüze vitamini ve doyuruculuğu ile ön planda olan hidiv çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Hidiv çorbası, içerisinde ki sebzeleri, meyanesi ve terbiyesiyle tam bir iftar çorbası.

Sıcacık bir başlangıç: Hidiv çorbası tarifi

TAVUKLU BEZELYE YEMEĞİHepimiz biliyoruz ki bezelye yemeğinin en lezzetli hali tavuk ile yapılanıdır. Hazır bezelye zamanı da gelmişken, tezgâhlarda yerini almışken bu tarifi denememek olmaz.

Birbiri için yaratılmış: Tavuklu bezelye yemeği tarifi

MÜCEDDERE PİLAVIMüceddere pilavı, içerisindeki soğan ve yeşil mercimek olan bir bulgur pilavı tarifidir. Bulgur pilavı tarifleri arasında en besleyici ve doyurucu olanı bile olabilir. Tadına doyum olmayacak, hatta bir tabak daha yemek isteyeceğinize söz veriyoruz.

Lezzetiyle: Müceddere pilavı tarifi

AYRANİftar menümüzü milli içeceğimiz ile sonlandırıyoruz. Böyle bir menüye en çok yakışacak son Ayran olurdu elbette! Ama bu ayran alışmış olduğumuz ayranlardan biraz farklı.

Köpüğü ve lezzeti bol: Ayran tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir