Canlı Yayında Bombardıman! Dünya Dehşet İçinde İzliyor!

Gazze‘nin tam ablukaya alınacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, Gazze’ye yiyecek, akaryakıt ve elektrik verilmeyeceği duyuruldu. İsrail Enerji Bakanlığı Gazze’ye elektrik enerjisinin ve akaryakıtın kesildiğini ve su akışının da durdurulması emrinin verildiğini duyurdu.

İsrail, Gazze’ye ‘topyekün abluka’ uygulayacak. İsrail Enerji ve Altyapı Bakanı Israel Katz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail’den Gazze’ye su akışının derhal kesilmesini emrettim. Elektrik ve yakıt dün kesildi. Daha önce olanlar, artık olmayacak” dedi. Hamas’ın İsrail’e yaptığı saldırının ardından İsrail Gazze’ye hava saldırısı başlattı. Saldırı aralıksız olarak devam ediyor.

KONTROL SAĞLANDI

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze Şeridi çevresindeki İsrail yerleşim yerlerinde kontrolün sağlandığını, herhangi bir çatışma olmadığını ancak bölgede hala Filistinli silahlı unsurların bulunabileceğini söyledi.

İsrail ordusunun, olası sızma girişimlerine karşı Gazze sınırını tank, helikopterler ve askeri hava araçları ile koruyacağını aktaran Hagar, İsrail güçlerinin Filistinli silahlı kişilerle çatışmasının şu anda “sınırlı” olduğunu aktardı.

Hagari, Gazze Şeridi çevresindeki 24 beldeden 15’inin boşaltıldığını, gün boyunca tahliyenin devam edeceğini ancak bölgedeki en büyük kent Sderot’un tahliye edilmeyeceğini aktardı.

Gazze’den İsrail’e 7 Ekim’den itibaren 4 bin 400 roket atıldığını kaydeden Hagari, İsrail ordusundaki 300 bin yedek askerin de 48 saat içinde seferberliğe katıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x