Deniz Zeyrek: Numan Kurtulmuş, Can Atalay’la ilgili üçüncü bir yol olarak “çürütme” yolunu seçiyor

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Anayasa Mahkemesi’nin Gezi tutuklusu TİP milletvekili Can Atalay hakkında iki kez hak ihlali kararı vermesine rağmen kararın uygulanmaması ve Yargıtay’a gönderilmesine ilişkin olarak, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un “çürütme” yöntemini seçtiğini savundu. 

Zeyrek, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“Müfettişlerin “çürütme” dediği bir yöntem var.

Soruşturdukları bir konuyu bazen sündürürler, sürüncemede bırakırlar. Onlar süreyi uzattıkça soruşturdukları fiilin muhatabı strese girip havlu atar. Yöneticiyse istifa eder. Soruşturmanın varlık nedeni ortadan kalkar ve genelde müfettiş raporu da iş işten geçtikten sonra yazılır.

Tavrından anladığım kadarıyla Numan Kurtulmuş da üçüncü bir yol olarak “çürütme” yolunu seçiyor.

Süreyi uzattıkça Can Atalay’a özgürlük isteyenlerin bıkıp tükenmesini, havlu atmasını, bu arada da Atalay’ın cezaevinde tutulmasını isteyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın takdirini almayı umuyor.

Keşke biraz cesur davransa.

Kurtulmuş, anti demokratik ve hukuka aykırı olduğunu bildiğinden ikinci seçeneği de hemen tercih edemiyor. Zira onu seçse siyaseten hedef olacak ve “milli iradeden yana” ve “demokrat” olmadığı tescillenmiş olacak.

Numan Kurtulmuş’un ilgisizliği ve (hadi nezaketen “çekingenliği” diyeyim) çekingenliğiyle geçen günlerde sadece konu çürümüyor.

Can Atalay ve ona oy veren 70 bin depremzede Hataylının iradesi de hapiste çürüyor”.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x